Sporti

ShBA – Gjermani, “ndeshje” dhe në hapësirë

astronautTifozi mbetet tifoz, kudo që të jetë. Kjo shprehje ka rëndësi të madhe edhe për këta astronautë, të cilët po ndjekin ndeshjen SHBA-Gjermani në Kupën e Botës. Astronautët amerikanë Reid Wiseman dhe Steven Swanson, dhe astronauti gjerman Alexander Gerst, jo vetëm që po bëjnë tifozllëk, por kanë vendosur që të vendosin flamurin vendas pas shpalljes së fituesit të ndeshjes SHBA-Gjermani. Dhe mesa duket, sot në hapësirë do të ngrihet flamuri gjerman.

Related Articles

Back to top button