Politika

Vizita e zyrtarëve evropianë në Tiranë, Yuri Kim: Lëvizje e shkëlqyer drejt BE-së, Amerika do vazhdojë mbështetje të fuqishme

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim, ka reaguar pas ardhjes së zyrtarëve të lartë evropianë në Shqipëri ditën e djeshme, Joseph Borrell dhe Oliver Varhelyi.
Me në të një postimi në Twitter, zyrtarja e lartë amerikane është shprehur se është e kënaqur me përparimin që vendi ynë ka bërë deri tani dhe se Amerika do të vazhdojë mbështetje të fuqishme për rrugën e Shqipërisë drejt BE-së.

Postimi në Twitter:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button