Politika

32-vjetori i PD: Sali Berisha feston krah Ilir Metës, asnjë ambasador i pranishëm

Sali Berisha ka organizuar sot 32-vjetorin e Partisë Demokratike.

I pranishëm krah tij ishte kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta.

Mes të pranishëmve është vënë re mungesa e aleatëve perëndimorë të PD dhe ambasadorëve.

Kjo për faktin se Sali Berisha është i shpallur “non grata” nga SHBA-ja dhe Britania e Madhe.

Mes personave që kanë folur ishin edhe figura si Rudina Hajdari, Besart Xhaferri dhe analisti i “pavarur” Artan Hoxha.

Kujtojmë që festë për krijimin e 32- vjetorit të PD-së organizoi sot edhe kryetari zyrtar i PD-së Enkelejd Alibeaj.

Në fjalën e tij Alibeaj sulmoi Sali Berishën si një person që po sulmon Perëndimin për interesat e tij personale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button