Politika

Rama me krerët e partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut: Vit i mbarë për shqiptarët kudo ku janë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar dje pasdite një takim në Tiranë me drejtues të partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Në këtë takim ishin të pranishëm Ali Ahmeti i BDI-së, Afrim Gashi i Alternativës, Menduh Thaçi i PDSH-së, Arben Taravari i Aleancës për Shqiptarët, si dhe zëvendëskryeministri Artan Grubi.

“Gëzuar! Qoftë një vit i mbarë për shqiptarët kudo ku janë”, shkruan Kryeministri Rama, ndërsa ndau në rrjetet sociale foton e këtij takimi.

Pjesë e takimit ishte edhe ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në takim nuk ishte i pranishëm kreu i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button