Politika

Rama uron Netanyahu-n pas rizgjedhjes si Kryeministër i Izraelit Nga

Kryeministri Edi Rama uroi Benjamin Natanyahu-n pas rizgjedhjes për të 6 herë si Kryeministër i Izraelit.

“Urime në mandatin tuaj të ri si udhëheqës i Izraelit. Shpresoj shumë që mençuria dhe përvoja juaj e madhe do të shërbejnë si një vlerë e madhe e shtuar jo vetëm për Izraelin, por edhe për Lindjen e Mesme dhe Evropën. Uroj që më në fund të mbani premtimin për të vizituar Shqipërinë”, thuhet në mesazhin e urimit në rrjetet sociale të kryeministrit Rama.

Qeveria e re izraelite bëri betimin sot, duke e bërë Benjamin Netanyahu-n kryeministër për të gjashtën herë.

Related Articles

Nje koment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button