Bota

Ushtria turke sulme ndaj DAESH-it në Siri, vriten 55 terroristë

Sipas informacioneve të para, nga këto sulme janë vrarë së paku 55 terroristë, janë shkatërruar automjete dhe armë.

Së paku 55 terroristë të vrarë, tre automjete të blinduara dhe tre bateri raketore të shkatërruara është bilanci i sulmeve të djeshme artilerike të forcave të armatosura turke ndaj pozitave të organizatës terroriste DAESH në veri të Sirisë.

Një zyrtar ushtarak në kushtet anonime për AA ka konfirmuar se forcat artilerike turke dje kanë kryer një sërë fluturimesh vëzhguese dhe vërtetuan pozita të sakta të bastioneve terroriste të DAESH-it në rajonet Baragidah dhe Kusakcik në veri të Halepit dhe në afërsi me kufirin sirian-turk.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button