Kronika

Droga në Rrëshen, “Befasia” çoi në pranga 22 persona, ja lista e plotë

Policia e Shtetit jep detaje për operacionin “Befasia” të  zhvilluar një ditë më parë në Rrëshen, por ende nuk ka shifra zyrtare për sasinë e drogës së kapur, e cila dyshohet të jetë deri në 3 tonë.
Komunikata e policisë sqaron se ka filluar të peshohet sasia e hashashit të gjetur në magazinën e shtetasit K.R., te vendi i njohur si ish-Grumbullimi në dalje të Rrëshenit. Gjatë kontrollit u konstatua një sasi e madhe bimësh ne proces tharjeje dhe përpunimi.
Pronari i  magazinës së përshtatur për tharjen e bimëve narkotike është shpallur në kërkim. Policia e Lezhës dhe forcat e FNSH, gjatë ndërhyrjes në magazinë kapën duke punuar 22 shtetas, të cilët u arrestuan.
Në gjendje të lirë po procedohen edhe 9 të tjerë.  Veprat penale në ngarkim të këtyre shtetasve janë “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”.

U arrestuan në flagrancë shtetasit:

1. Altin Ndoj, 32 vjeç, banues në Kurbin

2. Jetnor Kaja, 24 vjeç, banues në Lushnje

3. Leonard Lama, 26 vjeç, banues në Mirditë

4. Ramo Gaba, 48 vjeç, banues në Gjirokaster

5. Sokol Lama, 37 vjeç, banues në Mirditë

6. Vitor Lleshi, 43 vjeç, banues në Lezhë

7. Ilir Meraj, 40 vjeç, banues në Mirditë

8. Ded Deda, 33 vjeç, banues në Mirditë

9. Ermir Capani, 23 vjeç, banues në Kurbin

10. Fatjon Lama, 20 vjeç, banues në Mirditë

11. Paulin Prenga, 22 vjeç, banues në Kurbin

12. Taulant Marena, 25 vjeç, banues në Mirditë

13. Afrim Bulica, 37 vjeç, banues në Mirditë

14. Arben Lesaj, 38 vjeç, banues në Lezhë

15. Gjetë  Ndoj, 23 vjeç,  banues në Kurbin

16. Gjovan Ndoj, 47 vjeç, banues në Mirditë

17. Petrit Prenga, 44 vjeç, banues në Lezhë

18. Gjon Prenga, 28 vjeç, banues në Mirditë

19. Ilir Lama, 26 vjeç, banues në Mirditë

20. Maringlen Gjinaj, 39 vjeç, banues në Lezhë

21. Erald Zajmi, 24 vjeç, banues në Lushnje

22. Valentin Simoni, 34 vjeç, banues në Mirditë

U bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit K.R. 44 vjeç, banues në Rrëshen-Mirditë. Gjithashtu u referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë për procedim në gjendje të lirë për shtetaset:

1. M.K, 50 vjeçe, banuese në Mirditë

2. R.L, 24 vjeçe, banuese në Mirditë

3. S.U, 55 vjeçe, banuese në Mirditë

4. M.N, 46 vjeçe, banuese në Mirditë

5. M.S, 26 vjeçe, banuese në Mirditë

6. Xh.M, 16 vjeçe, banuese në Mirditë

7. V.B, 40 vjeçe, banuese në Mirditë

8. S.B, 32 vjeçe, banuese në Mirditë

9. S.M, 23 vjeçe, banuese në Mirditë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button