roze

Këto tre emra janë gratë më të fuqishme të industrisë së këtij viti!

Përmbledhja përfundimtare vjetore e grave më të fuqishme të industrisë së argëtimit u bë dhe kjo listë ka disa emra të mëdhenj si Lizzo, Taylor Swift dhe Selena Gomez të cilat e meritojnë plotësisht këtë famë. Ata do të na flasin për parashikimet e tyre të Hollivud-it në vitin e ardhshëm, me kë do të donin të shkëmbenin vendet dhe punët më të çuditshme që iu janë ofruar në industri.

Jennifer Aniston

Jen Aniston është një nga aktoret e preferuara të Hollivud-it. Dhe duket se aktorja është gati të jetë gjithnjë e pranishme në vitin 2023, pasi së fundmi u gjet duke xhiruar sezonin e tretë të spektaklit të saj ‘The Morning Show, Aniston’.

Ne gjithashtu do ta shohim Aniston në një film tjetër në vitin 2023, i cili është një vazhdim i filmit hit të Netflix ‘Murder Mystery’ në të cilin ajo luan me shokun e saj Adam Sandler. Ajo zbuloi se puna e saj e parë në industrinë e Hollivud-it ishte një reklamë për karkaleca të skuqur. Jen tha gjithashtu se nëse ajo mund të shkëmbente vendet me dikë për një ditë, ajo do ta bënte atë me Ryan Reynolds sepse ai është shumë i talentuar.

Taylor Swift

Këtë vit, Swift arriti piketa të shumta për sa i përket karrierës së saj. Disa mund të thonë se këngëtarja e ‘Bad Blood’ shkoi zyrtarisht në Hollywood. Filmi i saj i shkurtër ‘All Too Well’, i cili ishte një përpjekje regjisoriale, ka të drejtë për çmimet “Oscar” që do të mbahen në vitin 2023 dhe gjithashtu mori një shtysë festivali në Toronto.

Për sa i përket muzikës, këngëtarja dhe kantautorja publikoi së fundmi albumin e saj të 10-të në studio me emrin “Midnights”. Ajo theu një rekord si artistja e parë dhe e vetme në industri që zë çdo vend në top 10-shen e 100 të Billboard-it. Sipas Taylor, ajo identifikohet me Arya Stark nga “Game of Thrones”.

Lizzo

Këngëtarja e ‘Good As Hell’ ka arritur shumë sukses këtë vit. Të thuash se ajo i ka tejkaluar pritjet me të gjitha gjërat e mahnitshme që ka bërë në karrierën e saj do të ishte një nënvlerësim. Arritja e saj më e madhe, me siguri do të ishte fitimi i një çmimi “Emmy” për shfaqjen e saj të parë televizive. Këngëtarja dhe ylli i rrjeteve sociale tani po i jep fund vitit të saj të jashtëzakonshëm me një performancë të veçantë live në “HBO Max” në prag të Vitit të Ri. Lizzo mendon se personazhi me të cilin identifikohet më shumë është Baby Yoda nga filmi “Star Wars”.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button