Politika

Qeveria ‘drejton’ nga Berati këtë fundjavë

Para mbledhjes së orës 16.00 dhe një orë më pas konferenca e kryeministrit, kabineti do të inspektojë punimet në përfundim të aksit rrugor Ura-Vajgurore- Kuçovë, Dragot, rreth 13 km.

Më pas do të diskutohen dhe planet e zhvillimit të qarkut të Beratit. Ndërsa të shtunën i gjithë kabineti do të mbjellë pemë në zona të ndryshme të qarkut, e më pas do të jetë takimi me drejtues të administratës vendore e qendrore ku do të diskutohet për shërbimet publike, reformën e ujit, skemën mbështetëse në bujqësi dhe prioritetet rajonale.

Related Articles

Nje koment

  1. Megjithe problemet e mbartura, nga qeverit e mepershme, dhe ato te krijuara nga qeveria Rama, qytetaret shqiptar duhet ta ken te qart, Nese dote behet Vendi yne shtet, kete, mundet ta bej vetem Edi Rama.
    Berishen, Meten, Lulin i kemi par gjat qeverisjes te PD bashk me LSI, qe e kethyen SHqiprin ne shtet rumpall, ku se merte vesh qeni te zon, nese do vazhdonin te qeverisnin me pas, SHqiperia do shkonte ne gremin, ku njeriu do hante njerin.
    Prandaj zoti Rama, te vazhdoi me rreformat,e pergjithesi dhe ate te drejtesis ne me perparsi, qe duan dhe po i pengojn, Berisha, Meta, Luli, Monika dhe te kethej syt e veshet tek shteresat me vunerable, per te permiresuar jeten e pensjonisteve dhe te skamnoreve. E rendesishme esht qe te behet cmos edhe ne bashkepunim me kete opozit qe ne shum raste esht destruktive, te hapen negocjatat ne fundin e pranveres.
    Kjo dote jet nje clirim i dyt i SHqiperis dhe shqiptareve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button