Ekspozita

Ekspozita

Arti bashkëkohor i Kosovës prezantohet në Bullgari

Arti bashkëkohor i Kosovës është prezantuar nga artistët e vendit në Bullgari. Përmes ekspozitave, pikturave, fotografive dhe videoinstalacion përgjatë një…

Read More »

Fotot e Marubit, qosheve të fshehura të qytetit

Arti i rrugës ka zgjedhur këtë herë foto të Marubëve për t’i shndërruar në imazhe që qarkullojnë nëpër qytet. Dy…

Read More »

Tjetërsimi në pikturat e Arben Golemit

Piktori Arben Golemi vjen me ekspozitën personale “Tjetërsim” në datat 2-23 qershor në Galerinë Kombëtare të Arteve. Në hapje të…

Read More »

Kryeministri Rama, ndër artistët e preferuar të Venecias

Kryeministri Edi Rama renditet në 14 artistët më të mirë të Bienales Ndërkombëtare të Artit që po mbahet në Venecia.…

Read More »

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia

Kosova dhe Shqipëria kanë hapur pavionet e tyre në edicionin e 57-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit në Venecia. Delegacione…

Read More »

Sot mbyllet Bienalja “Mediterranea 18”, gjallëroi jetën artistike të Tiranës

Edicioni i 18 i Bienales “Mediterranea 18” mbyllet sot, por gjatë pesë ditëve të saj ngjalli interesin e shumë qytetarëve…

Read More »

“Edhe Zotat Vdesin”

Ilir Kaso vjen me një ekspozitë personale në Galerinë FAB “Edhe Zotat vdesin” quhet ekspozita personale e artistit Ilir Kaso…

Read More »

Arti? Të çlirosh veten, nga muret e bardha

Me artistin Heldi Pema Ai mund të ndërtojë gjithçka me një pikturë, duke e parë atë si formën më të…

Read More »

“KREUZTANNE – ndërmjet dëshirës dhe ëndrrave thellësisht Frojdiane”

Prof. Dr. Maria Sinatra Fate Velaj, artisti shqiptaro/austriak me famë ndërkombëtare, prodhues i shumë disiplinave, pikturë, fotografi dhe shkrim, fitues…

Read More »

Rama publikon pamje nga muzeu Marubi: Përpara për Shqipërinë që duam

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një imazh të muzeut Marubi, duke thënë së asnjëherë më parë nuk…

Read More »
Back to top button