Rita Ora shënon një tjetër rekord

Mbrëmjen e se enjtes në Londër u zhvillua një nga evenimentet më të rëndësishëm të muzikës, “The Global Awards”.
Në ceremoni të pranishëm ishin artistë të famshëm, e një prej tyre edhe shqiptarja Rita Ora, e cila mori çmimin “Best pop”, në të cilin ishte e nominuar bashkë me Liam Payne, Little Mix, Shaën Mendes dhe Charlie Puth.

Këngëtarja 27-vjeçare performoi hitet e saj “Anywhere”, “Your song” si dhe “For You” me Liam Payne.

Pas marrjes së çmimit, Rita ka bërë postime në rrjetin social Instagram, ku shprehte emocionet e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *