Arte

Arte

Mbyllet nata e parë e Fest 62, një mbrëmje plot emocione, muzikë të përzgjedhur dhe batuta

Fest 62 ka ulur siparin e natës  së parë të këngës, mes emocionesh, performancash artistike, humorit, si dhe kolorit magjik…

Read More »

Njihuni me jurinë e Fest 62

Këngët pjesëmarrëse në Fest 62 do të kalojnë këto 4 natë në “lupën” e emrave të mëdhenj të artit shqiptar…

Read More »

Julia Navarro: Ndonjëherë mendoj se tani bota është plot me qytetarë që janë nga askund, nga asnjëra anë

Nga Madridi, shkrimtarja flet për Nga asnjëra anë, romanin e saj të fundit, në të cilin trajton çështjet e dështimit…

Read More »

Jon Fosse: Një gjuhë e heshtur (Ligjërata e Nobelit, 8 dhjetor 2023)

Përktheu: Granit Zela Kur isha në shkollë të mesme, ja ç’më ndodhi krejt papritmas. Mësuesi më kërkoi të lexoja me…

Read More »

Fest ‘62 në RTSH, nis nata e parë e Festivalit

Edicioni i 62-të i Festivalit të Këngës në RTSH ka ngritur siparin mbrëmjen e sotme, duke nisur kështu udhëtimin e…

Read More »

Fest 62- Umberto Tozzi, i ftuar special në natën e parë të festivalit të RTSH-së

Nis sot Festivali i 62-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Umberto Tozzi, është i ftuari special i natës së…

Read More »

Robert Rakipllari i bashkohet Top Channel

Televizioni më i madh në vend përforcon departamentin e informacionit me Robert Rakipllarin. Gazetari me përvojë mbi 25 vjeçare në…

Read More »

“Nga shitëse qumështi në skenat e operave botërore”, historia frymëzuese e shqiptares nga Mitrovica

Në Podcast-in e kësaj të shtune të kryeministrit Rama në Facebook ishte sopranoja shqiptare nga Mitrovica Elbenita Kajtazi. E pagëzuar…

Read More »

“Një Mirush nuk i vjen më Teatrit”, Tinka Kurti kujton mes lotësh mikun e saj

Artisti i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi, u shua sot në moshën 75-vjeçare. Artistë dhe politikanë shprehën ngushëllimet më të ndjera…

Read More »

S’e panë kurrë në teatër, sot e vajtojnë”

Shqipëria humbi sot një tjetër artist të madh. Aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi, mbylli sytë përgjithmonë në moshën 75-vjeçare. Artistë…

Read More »
Back to top button